Brodit vinklede forlængelsesplader er en god hjælp hvis du har behov for at montere en holder et sted, hvor holderen for eksempel vil komme til at sidde dumt eller dække for nogle af køretøjets knapper eller et display. Med de vinklede forlængelsesplader kan man derfor få flyttet placeringen af holderen til et sted hvor det bedre passer. Eller man kan eventuelt bruge den til at montere to holdere i det samme køretøj på i forskellige højder.
Mål: 117 x 124 x 5 mm. Der leveres 3 plader i en pakke. Pladerne er sorte.
Udover dit Brodit ProClip og en forlængelsesplade skal der også bruges en holder som skrues på forlængelsespladen. Husk derfor også at vælge en holder der passer til netop din telefon eller tablet. For nemheds skyld kan du bruge linket her. Husk at vælge dit telefon/tablet mærke og model under Filtrene, så viser vi dig alle de holdere, der passer til netop din telefon eller tablet.
Svenske Brodit er verdensledende indenfor udvikling og produktion af beslag og holdere til professionelle installationer. Og hos KRAM Telecom fører vi et stort udvalg af beslag og holdere. Husk du altid er meget velkommen til at kontakte os, så finder vi den løsning der passer til netop dit behov.